قطار کرمان مسابقه استان یزد منطقه آزاد

قطار: کرمان مسابقه استان یزد منطقه آزاد سیستان وبلوچستان دوومیدانی مسابقات دوومیدانی دوومیدانی نونهالان پسر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن ۲۵ درصدی قیمت برنج هندی

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: در صورتی که برنج باقی مانده در گمرک ترخیص و به بازار عرضه شود قیمت برنج هندی کم کردن خواهد یافت. این زیاد کردن قیمت یک حبا

زیاد کردن ۲۵ درصدی قیمت برنج هندی

زیاد کردن ۲۵ درصدی قیمت برنج هندی

عبارات مهم : بازار

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: در صورتی که برنج باقی مانده در گمرک ترخیص و به بازار عرضه شود قیمت برنج هندی کم کردن خواهد یافت. این زیاد کردن قیمت یک حباب کاذب است و ربطی به زیاد کردن قیمت دلار ندارد.

محمد آقا طاهر در گفت و گو با ایلنا، در خصوص پرسشها بازار برنج وارداتی اظهار کرد: برنج هندی از قبل زیاد کردن قیمتش شروع شده است و تا حالا ۲۵ درصد زیاد کردن قیمت داشته است و این زیاد کردن هیچ ربطی به دلار و تعرفه ندارد. این برنج که در بازار و در گمرک وجود دارد از قبل وارد شده است و مربوط به این روز ها و گرانی بازار ارز نیست.

زیاد کردن ۲۵ درصدی قیمت برنج هندی

وی افزود: اول امسال یک میلیون و ۶۰ هزارتن برنج وارد کشور شده است است و مقداری از آن به مصرف رسیده است ولی مقداری از آن هنوز باقی مانده و هنوز از گمرک ترخیص نشده هست. این زیاد کردن قیمت غیر معقول به نظر می رسد.

آقا طاهر در ادامه تصریح کرد: اگر برنج در گمرک مانده، باید ترخیص کنند تا حباب قیمت در بازار بشکند و قیمت زیاد کردن پیدا نکند. اگر برنج نیست باید اعلام کنند تا وارداکنندگان به ثبت سفارش برنج اقدام کنند. ثبت سفارش برنج به صورت غیر منطقی از ۱ آذر شروع شد و ۴ آذر تمام شد که باعث شوک به بازار و زیاد کردن قیمت شد و این مسئله اشکال دارد یا نباید شروع می شد یا اگر شروع کردید نباید چهار روزه به آخر می رسید.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: در صورتی که برنج باقی مانده در گمرک ترخیص و به بازار عرضه شود قیمت برنج هندی کم کردن خواهد یافت. این زیاد کردن قیمت یک حبا

وی با اشاره به آمار گمرک از واردات برنج خاطر نشان کرد: آمار گمرک یک میلیون و ۶۰ هزار تن تا ماه آبان هست. ما اگر این میزان را تقسیم به ماه های پشت سرگذاشته تا آبان کنیم می توانیم به عنوان مثال بگوییم ۴۰ درصد در گمرک باقی مانده که باید این میزان را ترخیص کنیم تا بازار به تعادل برسد. برنجی که با دلار قیمت قبل وارد شده است نباید زیاد کردن قیمت داشته باشد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در آخر در خصوص قیمت فعلی برنج هندی در بازار عمده فروشی گفت: قیمت برنج هندی در حال حاضر در بازار عمده فروشی تقریبا ۶۵۰۰ تومان است.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | عمده فروشی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs